Hits: 1948
 
homa 250 

بیانیه
به مناسبت درگذشت دکتر نورعلی تابنده

 

با نهایت تاسف از درگذشت روانشاد دکتر نورعلی تابنده آگاهی یافتیم.
دکتر نورعلی تابنده فارغ التحصیل درجه دکتری از دانشگاه پاریس بود. وی پیش از انقلاب ۵۷ با مشاغل مختلف در وزارتهای خارجه و دادگستری و تدریس در دانشکده‌های حقوق و پس از سال ۵۷ مدت کوتاهی نیز در دولت بازرگان خدمت کرد. او در سال ۱۳۶۹ از جمله یکی از ۹۰ نفری بود که در نامه‌ای خطاب به اکبر هاشمی رفسنجانی از «حکومت مطلقه انحصار و اختناق و انحراف» انتقاد کردند. تابنده به دلیل امضای همین نامه هشت ماه را در زندان سپری کرد. او همچنین عضو کمیته «جمعیت دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران» بود و در نشریه این جمعیت در رد نظریه ولایت فقیه مقالاتی نیز نوشته بود.
دکتر نورعلی تابنده در ویدیویی، دو سال پیش از درگذشتش، خبر از آغاز حصر خود داد و اعلام کرد که پزشکان وی را معاینه کرده و نظرشان بر این بوده که هیچ گونه بیماری ندارد و عمری طولانی خواهد داشت. بعد از آن در فیلم کوتاه دیگری تلویحاً از سوء قصد به جان خود خبر داد و گفت قبلا هم به جان اقطاب پیشین سوء قصد شده بود. چند ماه پس از آن حتی خبر از مسموم کردن تدریجی خود داد و در یکی از فیلمها دکتر تابنده گفته بود، به ما «حنظل» می دهند و بعد انتظار دارند که ما بگوییم عسل است، و در جای دیگر گفت نمی دانم در داروهایم چیست که دائما مرا خواب آلود می کند و برخی مواقع بیهوش می شوم.
هما (همگرایی ملی ایرانیان) درگذشت قطب سلسله نعمت‌اللهی سلطان علیشاهی گنابادی را به خانواده ایشان، بویژه دراویش گنابادی، دل‌آرامی گفته و برایشان شکیبائی آرزومندیم.
روانش شاد و یادش گرامی باد.
 
پاینده ایران
زنده‌ باد ملت دلیر ایران
هما (همگرایی ملی ایرانیان)‏
۲۷ دسامبر۲۰۱۹
 

سازمان فرهنگی-سیاسی ایران پاد – سازمان برون مرزی حزب پان ایرانیست – سامانه پادشاهی خواهان ایران – سازمان زنان ایران
حزب سکولار دمکرات ایران – کنگره رهایی ایران – ملی گرایان مردم گرا – نهاد مردمی - همبستگی ملی ایرانیان اتریش

91000x109